Realizacje Ustroń

Instalacja i serwis wentylacji oraz klimatyzacji - również w mniejszych miejscowościach.

Ustroń to miejscowość uzdrowiskowa, położona w malowniczych okolicach Beskidu Śląskiego, w dolinie Wisły. Mimo charakteru sanatoryjnego, małej ilości przemysłu, niewielkiej (w porównaniu z metropoliami) gęstości zaludnienia - w Ustroniu także można było zaobserwować w ciągu ostatnich lat wzrost zanieczyszczeń powietrza. Ta globalna tendencja nie oszczędza niestety również rejonów podgórskich, w których odczuwalne są skutki uprzemysłowienia oraz emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jak radzić sobie z tymi zmianami a także z coraz bardziej ekstremalnymi temperaturami - zwłaszcza latem? Dobrym rozwiązaniem może być inwestycja w profesjonalną wentylację. Firma JP Projekt podejmuje się działań z zakresu instalacji oraz konserwacji (również w ramach usług serwisowych) takich systemów także w Ustroniu.

Ponieważ zarówno w Polsce, jak i w całej Europie coraz trudniej jest znaleźć miejsca, w których smog czy nagromadzenie spalin i innych zanieczyszczeń w powietrzu nie stanowią problemu, montaż wentylacji w Ustroniu jest coraz częściej wybieraną alternatywą. Wentylacja mechaniczna ma dużą przewagę nad wariantem grawitacyjnym. Gwarantuje większą skuteczność oraz wydajność pracy. Powietrze podlega stałej cyrkulacji. Jeżeli dodatkowo system zostanie uzupełniony o specjalistyczne filtry - zanieczyszczenia są jeszcze efektywniej usuwane. Dzięki profesjonalistom z naszej firmy możliwe jest także dokładne dopasowanie systemu do konkretnych warunków. Obejmuje to m.in. wybór ilości urządzeń wentylacyjnych oraz sposób ich rozmieszczenia w lokalu. Wentylację mechaniczną można zainstalować zarówno w budynkach użyteczności publicznej, lokalach handlowych, gastronomicznych, jak i w domach/mieszkaniach prywatnych - bez względu na metraż.

Wentylacją chętnie instalowaną w Ustroniu jest również wersja z odzyskiem ciepła. Pozwala ona na poprawę jakości powietrza, ale też na redukcję kosztów ogrzewania zimą. Najistotniejszą kwestią - obok wyboru odpowiednich urządzeń rzecz jasna - jest prawidłowo przeprowadzona instalacja. Nasza firma może zagwarantować, że usługa zostanie wykonana poprawnie - a centralny ośrodek, kanały oraz przewody łączące będą szczelne i odpowiednio rozmieszczone. System wentylacyjny warto również poddawać okresowym przeglądom i konserwacji - które to usługi również są przez naszą firmę realizowane.

Klimatyzacja - lekarstwo na anomalie pogodowe w Ustroniu?

Ponieważ coraz częstszym problemem w letnich miesiącach są ekstremalnie wysokie temperatury - montaż klimatyzacji przestał być rzadko zlecaną usługą. Nasza firma podejmuje się takich instalacji również na terenie Ustronia. Klimatyzacja pozwala nie tylko na zapewnienie w pomieszczeniach optymalnej temperatury, ale też na poprawę jakości powietrza. Rozmieszczenie klimatyzatorów musi być oczywiście dopasowane do kubatury lokalu, jak również szacowanej ilości osób, które przebywają w pomieszczeniu. Profesjonaliści z naszej firmy pomogą Państwu ustalić wszystkie te parametry.

Dla jakości powietrza istotna jest nie tylko jego właściwa wilgotność, ale i oczyszczenie go z potencjalnych alergenów. Temu służą montowane wraz z systemami klimatyzującymi filtry. W przypadku samych systemów można wybierać spośród kilku opcji, np. klimatyzatorów naściennych, kasetonowych, przypodłogowych, typu multi-split. Montaż takich jednostek warto powierzyć fachowcom również ze względu na rozbudowaną konstrukcję - klimatyzatory z reguły składają się z dwóch typów jednostek - zewnętrznych oraz wewnętrznych. Decydując się na instalację klimatyzacji trzeba pamiętać również o tym, by regularnie poddawać system przeglądom oraz serwisowaniu. Zapewni to długoletnie użytkowanie tego zapewniającego komfort elementu wyposażenia.

Pompy ciepła - alternatywa dla innych systemów grzewczych w Ustroniu?
Przemysł elektrociepłowniczy funkcjonuje w Polsce również na terenie mniejszych miast. Ustroń nie jest tutaj wyjątkiem. Jednakże mimo dostępu do sieci grzewczej - niektóre osoby cenią sobie możliwość indywidualnego zaopatrzenia się w energię grzewczą. I to właśnie z myślą o nich proponujemy usługi z zakresu montażu, konserwacji i serwisu pomp ciepła. Instalacja takiego systemu generuje wysokie koszty, trzeba jednak pamiętać o tym, że na korzyści (natury ekonomicznej oraz ekologicznej) trzeba spojrzeć z szerszej (również w wymiarze czasowym) perspektywy.

Pompy ciepła służą nie tylko do ogrzewania (oraz chłodzenia) pomieszczeń, ale także do ogrzewania wody. Montaż takich pomp poprzedzamy zawsze przeanalizowaniem potrzeb/warunków oraz dobraniem odpowiedniego typu systemu. Występują bowiem odmienne warianty pomp ciepła - w formach szeregowych, ale także w wersji będącej dodatkiem do istniejącego już systemu grzewczego. Nasza firma współpracuje z renomowanymi producentami pomp ciepła, takimi jak NIBE czy Hewalex.

Mapa miasta Ustroń