Rybnik to część aglomeracji położona na Śląsku - odsetek zanieczyszczeń zawartych w powietrzu osiąga tutaj wysokie wartości przez cały rok. Do tego stopnia, że kilka lat temu Rybnik zajął wysokie miejsce w rankingu WHO dotyczącym najbardziej zanieczyszczonych miast w UE. Zła jakość oraz niewyobrażalnie duża ilość zawieszonego pyłu w powietrzu sprawiają, że zainstalowanie systemu wentylacji mechanicznej jest koniecznością. Pracująca w sposób właściwy wentylacja umożliwia ciągły cykl wymiany powietrza oraz jego jednoczesne filtrowanie. W kwestii praktycznej bardzo ważne jest, by poza doborem odpowiedniego systemu wentylacyjnego rozplanować również jego rozmieszczenie. Pracujący dla nas specjaliści dbają o to, by etap koncepcyjny był traktowany z taką samą uwagą, jak instalacyjny. Wentylacja ma na celu zapewnić dostęp do powietrza pozbawionego zanieczyszczeń oraz alergenów (podkreślmy, że alergie wziewne zyskały obecnie status choroby cywilizacyjnej). Wariantem posiadającym dodatkowe zalety jest z kolei wentylacja z odzyskiem ciepła. Taki model gwarantuje oszczędność, zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ wydatek energetyczny może być zmniejszony nawet do 30 proc. Bez optymalnie działającego systemu wentylacyjnego utrudnione jest zatem zarówno funkcjonowanie latem, jak i zimą.

Chłodzenie i ogrzewanie w większym mieście

Mimo tego, że miasto znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych polskich ośrodków, w Rybniku panuje łagodny klimat. Wpływa na to zarówno położenie miejscowości, jak również ilość terenów zielonych. Ponieważ zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej można zaobserwować ocieplenie klimatu - również w Rybniku latem dokuczliwe mogą być upały. W tej sytuacji coraz więcej firm, instytucji, jak i indywidualnych mieszkańców decyduje się na montaż klimatyzacji. Dzięki usługom naszej firmy mogą się oni zdecydować na kilka rodzajów klimatyzacyjnych systemów, takich, jak: klimatyzatory ścienne, kasetonowe, przypodłogowe, kanałowe, typu split i multisplit - dobieranych w zależności od warunków (m.in. wielkości pomieszczenia) oraz potrzeb użytkowników. Dodatkowo zapewniamy kompleksową obsługę użytkowników, gwarantując serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, oraz okresową (niezwykle istotną dla sprawności urządzeń) konserwację.

Rybnik jest miastem o rozwiniętym przemyśle (głównie ciężkim). Działają tu kopalnie, fabryki maszyn, a także elektrownia cieplna, dodatkowo aż 24 ha zajmuje Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. W takich warunkach posiadanie indywidualnego systemu grzewczego, jaki stanowi pompa ciepła mogłoby się wydawać absurdalne...A jednak - warto pamiętać, że poszczególne dzielnice Rybnika są położone na dość dużym obszarze. To oznacza, że nie wszyscy mieszkańcy mają zagwarantowany dostęp do pełnego pakietu usług (dla przykładu - w dzielnicy Meksyk realizowana jest obecnie budowa systemu kanalizacji sanitarnej).

Poza tym niektórzy mieszkańcy domów jedno- lub wielorodzinnych cenią sobie niezależność - i to właśnie do nich skierowana jest oferta dotycząca pomp ciepła. Montaż takiego systemu wiąże się co prawda z wysokimi kosztami, jednakże pompy ciepła pozwalają w perspektywie czasu poczynić znaczne oszczędności. Oprócz tego ich zaletą jest to, że funkcjonują nawet wówczas, gdy mrozy stają się ekstremalne. Pompy ciepła, podobnie jak proponowane przez nas systemy wentylacyjne oraz grawitacyjne, dobieramy do konkretnego obiektu - wedle głównych parametrów. Profesjonalna instalacja oraz późniejsza konserwacja i okresowe przeglądy - na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy Rybnika.

Mapa miasta Rybnik