Realizacje Chorzów

Górnośląski Okręg Przemysłowy jest największym okręgiem przemysłowym w naszym kraju. Zalicza się do niego również Chorzów - miasto składające się z 6 dzielnic, ośrodek nie tylko przemysłowy. Mimo tego, iż zaplecze kulturowe jest tutaj rozbudowane, to jednak historia miasta oraz jego rozwój są bardzo mocno związane z tzw. przemysłem ciężkim. Do dzisiejszego dnia na terenie miasta funkcjonują m.in, Zakłady Chemiczne Hajduki, Zakłady Azotowe, Elektrociepłownia, oraz kilka oddziałów Huty Królewskiej oraz sprywatyzowanej już Huty Batory.

Jak łatwo się domyślić, działalność tych przedsiębiorstw w zauważalny sposób wpływa na jakość powietrza. Nie bez znaczenia jest też fakt, że Chorzów to ważny punkt na mapie komunikacyjnej Śląska. Co w takiej sytuacji można zrobić, by komfort życia nie obniżał się z uwagi na zanieczyszczenia powietrza? Oto kilka propozycji

Odpowiednia wentylacja - gwarancja powietrza dobrej jakości

Ze smogiem oraz zanieczyszczeniami atmosfery borykają się nie tylko miasta zlokalizowane w centrum rozbudowanych stref przemysłowych. Jednakże ich mieszkańcy są jeszcze silniej narażeni
na negatywne skutki w/w czynników. Ratunkiem pozostaje wyposażenie budynków mieszkalnych oraz przeznaczonych do użytkowania publicznego w odpowiednie systemy wentylacyjne oraz klimatyzacyjne.

Montaż optymalnie dobranego systemu wentylacyjnego to pierwszy krok do stworzenia przyjaznego ludziom środowiska. Jak jednak się do tego zabrać? Przede wszystkim warto zatrudnić profesjonalistów. Dzięki temu zyskamy gwarancje, że cykl wymiany powietrza będzie przebiegał w sposób prawidłowy, a co za tym idzie - jego parametry będą odpowiadać zapotrzebowaniu (zależnemu m.in. od stopnia zanieczyszczenia, metrażu lokalu etc.). Kluczowe znaczenie ma nie tylko rodzaj urządzenia, ale też miejsce jego montażu. Stąd, lepiej zaufać ekipie fachowców, zwłaszcza, że zainstalowany system powinien podlegać okresowej konserwacji. Szczęśliwie - na terenie Chorzowa te opcje są dla naszych klientów dostępne. Wśród odmiennych rodzajów wentylacji można zdecydować się również na tę wyposażoną w rekuperator - dla większej oszczędności.

Klimatyzacja - luksus (?) dla każdego

Polska leży w strefie klimatu umiarkowanego - a jednak nagłe skoki temperatur, ostre zimy czy upalne lata w ostatnich latach na dobre wpisały się w naszą pogodową rzeczywistość. Stąd potrzeba
wyposażenia lokali biurowych, handlowych oraz mieszkalnych w klimatyzację jest coraz powszechniejsza. Uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu jest istotne nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również ekonomicznych. Udowodniono, że pracownicy przebywający w pomieszczeniach właściwie wentylowanych i klimatyzowanych są wydajniejsi, bardziej skoncentrowani - w rezultacie generują większe zyski dla przedsiębiorstwa. Podobnie w punktach handlowych - klienci przebywają chętniej, gdy temperatura jest na optymalnym poziomie. Natomiast w przypadku lokali mieszkalnych kwestią podstawową poza komfortem mieszkańców mogą być także...oszczędności. Klimatyzatory naścienne, typu split bądź multi split - wybór właściwego modelu również dobrze jest skonsultować.
 
Dzięki nowoczesnym systemom klimatyzacyjnym regulowane są zarówno temperatura, jak i skład powietrza. Zanieczyszczenia i alergeny z zewnątrz mogą być filtrowane. W świetle tego, że alergie wziewne powoli stają się jedną z głównych (po otyłości) chorób cywilizacyjnych to niezwykle istotne zadanie. By jednak klimatyzacja działała bez przeszkód konieczny jest nie tylko jej profesjonalny montaż, ale i regularne serwisowanie. Parownik, sprężarka, skraplacz i inne elementy muszą być regularnie czyszczone, by poziom hałasu (którego niestety nie da się całkiem uniknąć) podczas pracy urządzenia nie przekraczał tolerowanego progu.

Chorzów jako część aglomeracji, a zarazem odrębne miasto posiada również rozległe tereny zielone ze skupiskami domów jednorodzinnych oraz nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Ich mieszkańcy mogą wybrać inny model ogrzewania niż ten proponowany przez zakłady ciepłownicze. Pompy ciepła, bo o nich mowa, mogą być stosowane zarówno do ogrzewania jak i ochładzania powietrza. Są montowane zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Warto mieć na uwadze, że obsługa tego rodzaju urządzeń wymaga nieco wprawy. Pierwsze ustawienie parametrów gwarantuje ekipa profesjonalistów, jednak w dalszym toku użytkowania jesteśmy już zdani na siebie...No, może nie do końca, ponieważ wysokiej jakości systemy pomp ciepłowniczych podlegają serwisowaniu w ramach gwarancji.

Skorzystanie z szerokiej oferty w zakresie montażu (i konserwacji) klimatyzatorów, wentylacji czy pomp ciepła jest w Chorzowie prostsze niż kiedykolwiek - zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Mapa miasta Chorzów