Wyposażenie w system klimatyzacyjny obiektu użytkowego o dużej powierzchni (np. przestrzeni magazynowej, biurowej czy hotelu) bądź w budynkach mieszkalnych o scentralizowanym rozkładzie pomieszczeń wymaga znacznych nakładów - zarówno w zakresie inwestycji w sam system, jak i późniejszej eksploatacji. Stąd - decydując się na zastosowanie czynników chłodzących trzeba brać pod uwagę wiele dodatkowych czynników.

Agregaty bezpośredniego odparowania zaprojektowano w taki sposób, by czynnik chłodzący odparowywał bezpośrednio w parowniku - a więc powietrze jest jednocześnie schładzane oraz osuszane. Sterowanie jest automatyczne, a w niektórych modelach istnieje możliwość zintegrowania systemu z modemem. Agregaty chłodnicze pracujące w układzie bezpośredniego odparowania są propozycją dla osób, które cenią sobie maksymalną efektywność pracy przy jednoczesnym niższym zużyciu energii elektrycznej. To często kwestia priorytetowa w przypadku zastosowania przemysłowego, zwłaszcza w branży spożywczej. Agregaty dostępne są w różnych rozmiarach, wybierać można również spośród wariantów mocy, z  jaką przepływa powietrze oraz mocy chłodniczej.

Poza korzystną ceną zaletą agregatów pozostaje ich łatwa instalacja, jak również kompletność rozwiązania. Mimo, iż możliwości regulacji temperatury są na nieco niższym poziomie niż w przypadku agregatów ze skraplaczem chłodzonym powietrzem, to warto zapoznać się z ofertą producentów, takich jak np. LG lub GREE.

Agregaty bezpośredniego odparowania / VRF

Działamy na terenie miast: