Wentylacja w zakładach pracy

Każdy zakład produkcyjny – niezależnie od tego, w jakiej branży działa – musi gwarantować swoim pracownikom optymalne warunki do wykonywania obowiązków zawodowych. Szczególne znaczenie ma odpowiedni rodzaj wentylacji. Musi być ona dedykowana do konkretnych warunków – i stworzona z myślą o określonej liczbie stanowisk/użytkowników. Dzięki firmie JK Projekt taka usługa może być wykonana w niedługim czasie oraz w rozsądnej cenie. Współpracujemy z najlepszymi producentami urządzeń wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych, a obok usług montażu proponujemy również profesjonalny serwis oraz konserwację.

Wentylacja wywiewna instalowana przy stanowiskach pracy to podstawowa komórka wentylacyjna. Dzięki temu elementowi ograniczona zostaje emisja zanieczyszczeń do powietrza na terenie zakładu, pochłaniane substancje nie są rozprzestrzenione, lecz ulegają neutralizacji. Stężenie zanieczyszczeń w powietrzu jest określone normami prawnymi – zatem ma to znaczenie nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i higienę pracy, ale też jej zgodność z legalnymi wymogami.

W zakładach pracy mogą się pojawiać zarówno zanieczyszczenia stałe (włókna, pyły), gazowe, jak i biologiczne, przy czym wszystkie mogą mieć oddziaływanie szkodliwe, a nawet alergenne. Nasza firma może zaproponować swoim klientom najlepsze odciągi techniczne, także korzystające z techniki filtrowentylacji. Mechaniczna wentylacja to nie tylko element wywiewny – który jest dzielony na kilka lub kilkanaście stanowisk, ale także element ogólny – wywiewny. Każdorazowo dodatkowy komponent stanowi filtr.

Dlaczego efektywna wentylacja jest taka ważna?

Poza spełnieniem wymogów technicznych oraz prawnych, odpowiednia wentylacja to system potrzebny w zakładach pracy ze względu na inne czynniki. Przede wszystkim – optymalne środowisko pracy sprawia, że osoby zatrudnione dużo lepiej funkcjonują, a co za tym idzie mogą osiągać większą wydajność. Wolne od zanieczyszczeń powietrze wpływa też na prawidłową pracę maszyn – można uniknąć wielu zbędnych awarii, a tym samym, poprawić jakość procesu produkcyjnego.

Nawiewniki i wywiewniki muszą być oczywiście odpowiednio usytuowane, a także dobrane pod względem parametrów. To wszystko warto powierzyć specjalistom z szerokim doświadczeniem w dziedzinie projektowania systemów wentylacyjnych, również w zakładach i halach produkcyjnych.

 • Obszar działania

  Klimatyzacja

  Wentylacja

  Rekuperacja

  Ogrzewanie

  Pompy ciepła

  Fotowoltaika