Wentylacja i klimatyzacja w firmach na terenie miasta Bielsko-Biała

Bielsko – Biała nie bez przyczyny było nazywane „miastem stu przemysłów”. Jeszcze przed  rewolucją przemysłową rozwijały się tu liczne manufaktury – wraz z wprowadzaniem kolejnych innowacji – zmieniła się  struktura gospodarcza. Mimo chwilowych kryzysów w przeszłości jedno pozostało niezmienne – fakt, że w stolicy Podbeskidzia swoją siedzibę ma wiele firm. Biurowce, hale produkcyjne, magazynowe, fabryki – wszystkie te budynki powinny zapewniać zatrudnionym osobom komfortowe warunki – zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość godzin spędzanych w pracy. Podstawowymi elementami powinno być zagwarantowanie optymalnej temperatury oraz wentylacji powietrza. Jak to zrobić? Najlepiej decydując się na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się doborem oraz instalacją systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacji w Bielsku – Białej.

Dobrze wentylowane pomieszczenia – lepiej funkcjonujące przedsiębiorstwo

Duża powierzchnia użytkowa wymaga wprowadzenia dedykowanych rozwiązań. Odpowiedni przepływ powietrza jest warunkiem koniecznym, aby pracujący w pomieszczeniach mogli wydajnie
wykonywać swoje obowiązki. Modernizowanie biurowców czy zakładów produkcyjnych jest więc ściśle związane z montażem nowego systemu wentylacji mechanicznej. Powietrze musi być efektywnie filtrowane oraz utrzymywane we właściwej temperaturze i wilgotności. To nie tylko kwestia komfortu, ale również przestrzegania zasad BHP.

Profesjonalny zespół instalatorów zadba o to, by w pomieszczeniach użyteczności publicznej w Bielsku – Białej wentylacyjne jednostki były właściwie rozmieszczone – dla jak najlepszej cyrkulacji powietrza. Szczególnie polecane w przypadku fabryk z indywidualnymi stanowiskami pracy są modele wyposażone w indywidualne odciągi techniczne oraz odpowiednie filtry. Aby wentylacja działała jak najefektywniej istotne jest dopasowanie projektu do konkretnych warunków – zarówno metrażu miejsca, jak i liczby zatrudnionych pracowników oraz specyfiki zakładu. Wentylacja mechaniczna w obiektach przemysłowych może mieć postać: wywiewną (czyli indywidualną), a także nawiewno – wywiewną ( a więc kolektywną). Ogólne zasady działania pozostają niezmienne. Zanieczyszczone, zużyte powietrze zostaje usunięte na zewnątrz, przy czym ograniczona zostaje emisja ewentualnych zanieczyszczeń. Do wnętrza dostarczane jest natomiast powietrze pozbawione alergenów i zanieczyszczeń.

Klimatyzacja – luksus, który jest dostępny dla każdego

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z obiektami produkcyjnymi, czy też placówkami handlowymi bądź usługowymi – koniecznym elementem takich projektów pozostaje sprawny system klimatyzacji. W Bielsku – Białej klimatyzatory w takich budynkach muszą cechować się nie tylko wydajnością, ale też energooszczędną i cichą pracą – aby nie obniżać komfortu ani pracowników, ani klientów. Idealny system klimatyzacyjny jest również dobrze zintegrowany z projektem pod względem wizualnym. Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnych instalatorów, którzy dobiorą ilość oraz specyfikę jednostek do konkretnego typu pomieszczeń oraz ich funkcji.
Bardzo istotny jest też sposób zarządzania – współcześnie najczęściej wybierane są warianty zautomatyzowane klimatyzacji wyposażone w zintegrowany program sterowania. Montaż klimatyzacji – niezależnie od tego, czy będzie miała typ kasetonowy, kanałowy, przypodłogowy, podsufitowy czy – najlepiej sprawdzający się w zakładach przemysłowych – MultiSplit – zwiększa efektywność pracowników, pozwala wyeliminować nie tylko suchość powietrza, ale też znajdujące
się w nim alergeny (dzięki dostępności specjalnych filtrów).

Zarówno w przypadku wentylacji, jak i klimatyzacji w firmach i zakładach przemysłowych warunkiem optymalnego ich funkcjonowania jest regularna konserwacja – warto w tym celu zaufać profesjonalnej ekipie.

 • Obszar działania

  Klimatyzacja

  Wentylacja

  Rekuperacja

  Ogrzewanie

  Pompy ciepła

  Fotowoltaika