FUJITSU otwiera nową fabrykę w Tajlandii i zwiększa zdolności produkcyjne.

Z początkiem października japoński koncern FUJITSU GENERAL uruchomił w Tajlandii nową fabrykę klimatyzatorów, drugą obok dotychczas funkcjonujących zakładów. W nowym obiekcie o powierzchni 24 200 m kw. (FACTORY 2) powstawać będą jednostki wewnętrzne, zaś produkcję jednostek zewnętrznych realizować będzie fabryka FACTORY 1.

Dzięki rozbudowie linii produkcyjnych, w obu zakładach wspieranych najnowocześniejszą technologią IoT (Internet of Things), koncern FUJITSU GENERAL do końca 2022 roku zamierza zwiększyć całkowitą moc produkcyjną niemalże dwukrotnie, do 3,4 mln urządzeń rocznie. Łączna wartość planowanych na lata 2019-2021 inwestycji w rozbudowę i modernizację kompleksu przemysłowego w Tajlandii, liczącego obecnie 92 920 m kw. i zatrudniającego blisko 2 200 pracowników, opiewać będzie na kwotę blisko 75 mln USD.

Inwestycje FUJITSU GENERAL w nowoczesne zaplecze produkcyjne, w tym m.in. utworzenie Centrum Innowacji i Komunikacji przy siedzibie głównej koncernu w Kawasaki w lipcu 2019 roku, mają na celu ugruntowanie ogólnoświatowej, wiodącej pozycji koncernu w branży klimatyzacyjnej. Jednym z założeń realizujących strategię umacniania marki FUJITSU jest sukcesywne zwiększanie zdolności produkcyjnych poprzez rozbudowę linii montażowych i własnych zakładów obróbki części. Jednocześnie japoński koncern zapowiada wdrożenie procesów podnoszących wydajność produkcji dzięki wykorzystaniu inteligentnego systemu zarządzania opartego na technologii Internetu rzeczy (IoT), jak i optymalizację i uelastycznienie modeli organizacyjnych w kluczowych fabrykach FUJITSU zlokalizowanych w Tajlandii i Chinach.

Źródło: www.klimatyzacja.pl

 • Obszar działania

  Klimatyzacja

  Wentylacja

  Rekuperacja

  Ogrzewanie

  Pompy ciepła

  Fotowoltaika