Aby utrzymać w pomieszczeniu temperaturę na poziomie odpowiadającym preferencjom użytkowników przestrzeni nie zawsze konieczny jest montaż klimatyzatora. W wielu przypadkach wystarczy wybór odpowiedniego wentylatora - o ile zdecydujemy się na produkt dopasowany do wielkości pomieszczenia i panujących w nim warunków. Producenci doceniani na całym świecie progresywnie dbają o zadowolenie swoich klientów. Jednak satysfakcja z zakupu zależy również od klienta. Przede wszystkim zdecydować trzeba o typie wentylatora.

Poszczególne warianty wentylatorów różnią się nie tylko rozmiarami i przeznaczeniem, ale też liczbą i rozmiarem śmigieł. Podstawowymi parametrami, na które trzeba zwrócić przy zakupie uwagę są: moc wentylatora oraz maksymalna prędkość nawiewu. Istotny jest także sposób sterowania urządzeniem.

Rozróżniamy następujące rodzaje wentylatorów: kanałowe, osiowe ścienne, osiowe kanałowe, dachowe, wentylatory przeciwwybuchowe, oddymiające, chemoodporne, promieniowe, bocznokanałowe oraz spalinowe.

Wentylatory

Działamy na terenie miast: