Wentylacja - niezbędny element instalacji w Zabrzu

Przemysł, a zwłaszcza górnictwo, stanowi od stuleci istotny element tożsamości Śląska. W Zabrzu pierwsza kopalnia powstała pod koniec XVIII wieku. Z czasem zaczęło dochodzić do coraz silniejszego uprzemysłowienia miasta. Dzisiaj jest ono członkiem GOP. Jest też często klasyfikowane jako jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast - i to nie tylko w skali kraju, ale całej Unii Europejskiej. Nic dziwnego - poza rozwiniętym przemysłem miastu "szkodzi" również silna urbanizacja oraz ilość dróg ekspresowych przez nie przebiegających. Zła jakość powietrza może prowadzić do rozwoju szeregu schorzeń. Stąd też istotne jest to, co możemy samodzielnie zrobić w zakresie naszego otoczenia. Abstrahując od aspektu ekologicznego (który dla każdego mieszkańca Ziemi powinien stanowić pewnego rodzaju priorytet) - możemy zadbać o jakość powietrza poprzez montaż profesjonalnej wentylacji.

Coraz częściej wentylacja mechaniczna bądź wentylacja z odzyskiem ciepła jest instalowana również w prywatnych domach czy mieszkaniach. Nic dziwnego - poza oczywistą funkcją oczyszczania powietrza dzięki wykorzystaniu profesjonalnych filtrów wentylacja pozwala również na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Montaż wentylacji w Zabrzu, jak również jej konserwacja to usługi, które możemy Państwu zaoferować. Warto zdecydować się na zainstalowanie systemu wentylacyjnego - jednak proces ten lepiej zlecić profesjonalistom. Sprawnie działająca wentylacja pozwala pozbyć się z pomieszczenia powietrza o gorszej jakości (z wysoką zawartością zanieczyszczeń, alergenów, metali ciężkich), oraz wprowadzić filtrowane, pozbawione negatywnych czynników powietrze. Istotne są jednak zarówno poprawna instalacja, jak również regularne poddawanie systemu przeglądom kontrolnym. Obejmuje ona również rozplanowanie, jak mają być rozmieszczone poszczególne elementy systemy tak, by zanieczyszczenia były jak najefektywniej usuwane, zaś powietrze zyskiwało optymalną jakość. Wentylację mechaniczną w Zabrzu można montować także w obiektach przemysłowych oraz handlowych - często jest ona wręcz obowiązkowa. Warto zdecydować się na usługi firmy, która zapewni dodatkowo serwis.

Klimatyzacja - zbędny luksus czy konieczność?

Klimatyzacja to rozwiązanie mniej popularne w prywatnych mieszkaniach czy domach. Zwłaszcza w Zabrzu, w którym stopa bezrobocia jest dość wysoka. Mimo to - warto mieć świadomość, że koszty posiadania klimatyzacji w Zabrzu nie są tak wysokie, jak w latach ubiegłych. Ponad to zmieniający się klimat sprawia, że coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi temperaturami, które nie wpływają dobrze na stan zdrowia - klimatyzacja jest zatem rozwiązaniem pożądanym. Smog i zanieczyszczenia, które są charakterystycznym elementem nie tylko śląskiego krajobrazu sprawiają, że powstające obecnie osiedla często są wyposażane w klimatyzację już przez deweloperów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by taki system zainstalować również w istniejącym już budynku. Nasza firma oferuje w Zabrzu usługi montażu oraz serwisowania m.in. takich rodzajów klimatyzacji, jak:
naścienne klimatyzatory - najczęściej wybierane, posiadające niewielkie rozmiary, stosunkowo proste do zainstalowania. Znajdują zastosowanie w mieszkaniach, urzędach, obiektach handlowych - w zautomatyzowanych modelach temperatura oraz inne parametry mogą być regulowane przy pomocy pilota. Do ich zalet należy też cichy tryb pracy;

  • klimatyzatory kasetonowe - stosowane głównie w pomieszczeniach biurowych i przemysłowych. Wyróżniają się sposobem montażu, energooszczędnością oraz cichą pracą;
  • typ przypodłogowo - podstropowy - montaż wymaga ingerencji w strukturę budynku - toteż na ogół odbywa się na etapie realizowania inwestycji bądź też przy okazji większych prac remontowych. Ten typ klimatyzacji może być z powodzeniem użytkowany w domach i mieszkaniach prywatnych, ale też w hotelach czy centrach konferencyjnych;
  • klimatyzatory kanałowe - do montażu w formie zabudowanej - np. na poddaszu. Poza ukrytą formą te klimatyzatory wyróżnia wyjątkowo cichy tryb pracy;

Klimatyzacja poza chłodzeniem umożliwia także ogrzewanie powietrza. O tym jednak, czy opłaca się zastąpić tradycyjny system grzewczy decyduje szereg czynników. W Zabrzu oraz innych śląskich miastach warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj filtrów powietrza, w które można doposażyć system.

Pompy ciepła - kiedy sprawdzają się najlepiej.

W Zabrzu większość mieszkańców posiada dostęp do sieci energetyczno-ciepłowniczej. Jednakże dla osób, które nie mają takiej możliwości, bądź też z różnych względów interesują się alternatywnymi formami ogrzewania - posiadamy w ofercie montaż oraz konserwację pomp ciepła. Bardzo istotna jest też pomoc, której udzielamy w zakresie wyboru modelu pompy - musi być ona dopasowana zarówno do warunków metrażowych, jak i do ilości mieszkańców oraz późniejszego zastosowania pompy. Może ona bowiem pełnić odmienne funkcje - stanowić główne bądź wspomagające istniejącą już instalację źródło ogrzewania powietrza, a także wody użytkowej.

Podsumowując - oferujemy w Zabrzu pełen wachlarz usług z zakresu dostarczania, montażu oraz konserwacji nowoczesnych systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła. W obecnych warunkach klimatycznych trzeba we własnym zakresie zadbać o jakość powietrza - ma to niebagatelne znaczenie dla zdrowia mieszkańców miast. Z pomocą profesjonalnych, a przy tym pracujących w trybie przyjaznym dla środowiska urządzeń łatwo zmienić swoje środowisko życia na lepsze.

Mapa miasta Zabrze