Na Śląsku znajduje się wiele ośrodków miejskich o wysokiej randze kulturowej i przemysłowej. Są one dalece mniej rozpoznawane niż stolica województwa, Katowice, jednakże nie sprawia to w żadnym wypadku, że mieszkańcy tych miast nie zasługują na równie komfortowe warunki do uprawiania różnego rodzaju aktywności - czy to w ramach wykonywania obowiązków zawodowych, czy też w czasie wolnym.

Wentylacja na miarę rozwiniętego przemysłowo okręgu

Choć w społecznej świadomości Polaków Tychy kojarzone są głównie z jednym z najstarszych browarów w kraju (pierwsze wzmianki pochodzą z I połowy XVII wieku),  to na terenie miasta znajdują się przede wszystkim zakłady przemysłowe, obejmujące m.in. koncerny motoryzacyjne - Fiat czy General Motors. Ponad 128 - tysięczne Tychy są częścią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Nietrudno wysnuć stąd wniosek, iż jakość powietrza może pozostawiać nieco do życzenia. Dlatego tak istotnym jest, by budynki były wyposażone w wysokiej jakości systemy wentylacyjne oraz klimatyzacyjne. Szczególnie, że poziom bezrobocia w mieście należy do najniższych w kraju - jednak większość mieszkańców znajduje zatrudnienie w zakładach przemysłowych, w których warunki pracy bywają mało komfortowe. Rozwiązaniem może być montaż indywidualnej wentylacji.

Od prawidłowo funkcjonującej w budynkach wentylacji zależy bardzo wiele. Bez właściwego cyklu wymiany powietrza nie jest możliwe utrzymanie jego parametrów na optymalnym dla zdrowia ludzi poziomie. Kluczowy jest nie tylko zakup profesjonalnego urządzenia, ale i jego montaż przeprowadzony z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Wentylacja mechaniczna coraz częściej jest wybierana w biurowcach oraz w prywatnych lokalach. Na terenie Tychów taki montaż i konserwacja są możliwe dzięki naszej firmie. Dzięki wieloletnim doświadczeniu nasza ekipa jest w stanie stwierdzić, w którym miejscu pomieszczenia umieścić wentylację, by zapewniała najlepsze rezultaty - a więc powietrze pozbawione zanieczyszczeń czy alergenów. Wygodną opcją są też wentylację z wbudowanym odzyskiem ciepła.

Systemy klimatyzacyjne - potrzeba mieszkańców większych, jak i mniejszych ośrodków miejskich

Warto mieć na uwadze, że Tychy są również miejscem, przez które przebiega wiele arterii komunikacyjnych. Zaliczają się do nich nie tylko drogi krajowe, ale też droga ekspresowa oraz dwie Międzynarodowe Trasy Europejskie. Łatwo wyciągnąć stąd wniosek, że emisja spalin w skali roku jest bardzo wysoka, podobnie zawartość metali ciężkich w powietrzu. Czasami nie ma zatem innej możliwości, aniżeli montaż klimatyzacji - by uregulować zarówno temperaturę, jak i jakość powietrza wewnątrz budynków.

Zmiany klimatyczne są znacznie bardziej zauważalne w miastach o dużym zagęszczeniu zaludnienia. I choć Tychy dysponują imponującym obszarem terenów zielonych (zagospodarowanych jako tereny rekreacyjne lub nie), nawet wysoki drzewostan nie gwarantuje dobrej jakości powietrza w centrum miasta. Klimatyzatory wyposażone w filtry powietrza korzystnie wpływają na atmosferę w pomieszczeniach. Dzięki naszej firmie montaż klimatyzacji w lokalach prywatnych bądź użytkowych nie jest problemem. Profesjonalna ekipa zajmuje się nie tylko wyceną usługi, ale też dopasowuje parametry urządzeń do indywidualnych preferencji klienta. Rzecz jasna w ofercie są również regularne przeglądy - w ramach serwisowej gwarancji, lub już po jej upływie. Rozmieszczenie instalacji klimatyzacyjnej zawsze jest podyktowane względami praktycznymi - podobnie wybór modelu. Mieszkańcy Tychów mogą zdecydować się na klimatyzatory przystropowe lub przypodłogowe, jak również typu split bądź multisplit - gdy całość ma objąć większą ilość pomieszczeń, oraz gwarantować oszczędność (takie klimatyzatory charakteryzuje wysoka wydajność).

Montaż klimatyzatorów odbywa się w kilku etapach - parownik jest umieszczany w pomieszczeniu, a pozostałe kluczowe jednostki - sprężarka oraz skraplacz - na zewnątrz. Laikowi może się wydawać, że skorzystanie z usług profesjonalnej ekipy nie jest konieczne - jednak w kolejnych krokach trzeba dysponować wiedzą i doświadczeniem, np. by dokonać odpowietrzenia instalacji, sprawdzić szczelność i wydajność. Natomiast przeglądy przeprowadzane co kilka miesięcy pozwalają zachować wydajność pracy, jak również niski poziom hałasu urządzeń, który w przeciwnym wypadku mógłby się z czasem stać problematyczny.

Alternatywne sposoby na ogrzewanie

Mimo, iż sieć ciepłownicza w jednym z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce jest gęsta, to niektórzy właściciele domów jednorodzinnych bądź innych obiektów preferują korzystanie z rozwiązań indywidualnych. Do takich zaliczane są pompy ciepła. W naszej ofercie posiadamy urządzenia najbardziej rozpoznawalnych firm - niezawodnych w zakresie ogrzewania powietrza (bądź jego ochładzania - w zależności od potrzeb). Pompy mogą pracować także w niesprzyjających temperaturach, gdy mróz przekracza -20 stopni Celsjusza. Decydując się na zakup i montaż można wybierać spośród odmiennych alternatyw. Dzięki temu zyskujemy najlepsze dopasowanie pompy do metrażu oraz rodzaju pomieszczeń. Co bowiem interesujące, pompy mogą być umiejscawiane również w mieszkaniach. Kwestią bardzo ważną jest wybór mocy - bo choć sama obsługa pozostaje bardzo łatwa, to ustawienie parametrów po raz pierwszy często wymaga pomocy specjalisty. Nie trzeba się jednak obawiać - na terenie Tychów profesjonalna ekipa jest w stanie przeprowadzić proces instalacji (łącznie z wykonaniem wstępnego projektu), a także dokonywać systematycznych przeglądów.

Mapa miasta Tychy