Historycznie mieszczące się w granicach Górnego Śląska miasto powiatowe Tarnowskie Góry to miejsce szczególne - z perspektywy historycznej, ale i przemysłowej. W mieście znajduje się zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO - kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku z systemem wód podziemnych. Tarnowskie Góry wchodzą w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Mimo to poziom zanieczyszczenia powietrza utrzymuje się na umiarkowanym (jak na ten region) poziomie. Nie oznacza to jednak, że smog oraz spaliny nie stanowią zagrożenia ani nie powodują dyskomfortu u mieszkańców. Dlatego aby poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach dobrze zdecydować się na instalację wentylacji mechanicznej.

Oczyszczanie powietrza - dzięki naturalnej cyrkulacji

Wentylacja mechaniczna ma przewagę nad grawitacyjnymi systemami. Przede wszystkim taki system pracuje w wydajniejszy sposób. Oczywiście montaż wentylacji lepiej powierzyć ekipie fachowców - aby późniejsze użytkowanie odbywało się bez zakłóceń. System wentylacji mechanicznej gwarantuje cykliczną wymianę powietrza - dopasowaną do warunków panujących w pomieszczeniu, jak również odpowiadającą jego kubaturze. Znaczenie ma nie tylko rodzaj wybranych urządzeń, ale także ich rozmieszczenie. Profesjonaliści z JK Projekt gwarantują, że takie rozmieszczanie jest poprzedzane dokładną analizą oraz rozplanowaniem całej instalacji w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki temu zanieczyszczenia będą usuwane regularnie. Dodatkowo powracające powietrze może być filtrowane. Wentylacją, którą warto polecić osobom pragnącym zaoszczędzić na kosztach ogrzewania jest natomiast system wzbogacony o rekuperację, czyli odzysk ciepła.

Zarówno osobom prywatnym (domy jednorodzinne), jak i instytucjom (budynki użyteczności publicznej, placówki handlowe etc.) oferujemy produkty renomowanych marek. Jednocześnie świadczymy usługi serwisowe oraz konserwacyjne - ponieważ każdą wentylację warto poddawać okresowemu przeglądowi.

W poszukiwaniu optymalnej temperatury...

Klimat w Tarnowskich Górach tak jak w całym kraju jest umiarkowany. Bardziej niż w innych miastach Górnego Śląska można jednak tutaj zaobserwować wpływy oceaniczne, a czasem nawet - masy powietrza zwrotnikowego. Wszystko to sprawia, że lata potrafią być naprawdę upalne, nie bez znaczenia są też pojawiające się skoki temperatur. Stąd też, aby zapewnić optymalne warunki - zwłaszcza dla osób starszych, dzieci czy alergików - warto zdecydować się na klimatyzację.
Współcześnie klimatyzatory można spotkać nie tylko w biurach, placówkach handlowych, edukacyjnych czy urzędach. Coraz częściej na instalację takiego "luksusu" decydują się prywatni inwestorzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o dom jednorodzinny czy mieszkanie - montaż klimatyzacji przeprowadzamy z uwzględnieniem wszystkich parametrów, w sposób dopasowany do konkretnych warunków. Klimatyzacja pozwala nie tylko na stworzenie optymalnych warunków w pomieszczeniu dzięki zredukowaniu wysokiej temperatury. Z jej pomocą można zagwarantować także właściwą wilgotność powietrza, jak również jego oczyszczenie z alergenów i zanieczyszczeń (dzięki specjalistycznym filtrom, w które klimatyzatory można wyposażyć).

W ramach naszych usług zajmujemy się montażem, konserwacją oraz serwisem klimatyzatorów renomowanych firm w odmiennych wydaniach - naściennych, kasetonowych, przypodłogowych, typu split, multi split, kanałowych, precyzyjnych. Oczywiście pomagamy również w dobraniu właściwego modelu.

Pompy ciepła w mieście?
Pompy ciepła uznawane są za przydatny element przede wszystkim tam, gdzie dostęp do sieci ciepłowniczej jest ograniczony. W Tarnowskich Górach nie brakuje jednak domów jedno- i wielorodzinnych, których mieszkańcy mogliby zdecydować się na taką inwestycję. W jakim celu? Pompy ciepła mogą być stosowane jako dodatkowe źródło grzewcze (bądź chłodnicze, w zależności od potrzeb). Koszty instalacji są stosunkowo wysokie, jednak warto pamiętać, iż równoważą się w perspektywie wieloletniego użytkowania. Takie rozwiązanie jest korzystne również dla środowiska naturalnego - co w świetle zachodzących zmian klimatycznych powinno stanowić dla mieszkańców każdego rozwiniętego kraju priorytet.

Mapa miasta Tarnowskie Góry