Sosnowiec - w samym centrum Zagłębia

Specyfika aglomeracji śląskiej oraz zagłębiowskiej czyni z tych terenów miejsce szczególne. Z jednej strony wysoka urbanizacja oraz uprzemysłowienie stwarzają dobre warunki do życia - poprzez dobry dostęp do usług oraz rozwiniętą infrastrukturę. Z drugiej jednak - często podnoszonym problemem pozostaje zanieczyszczenie powietrza, jak również wpływ zmian klimatu na jego jakość.

W Sosnowcu również można zauważyć rozwój społecznej świadomości na temat konieczności neutralizowania takich zmian. Nie tylko dla Planety - ale przede wszystkim dla zdrowia naszego i naszych bliskich. W związku z tym instalacja profesjonalnej wentylacji i klimatyzacji nie jest już uznawana za "luksus", a raczej za sposób na adaptację do nowych warunków klimatycznych.

Wentylacja - sprzymierzeniec w walce ze smogiem

Zanieczyszczenie powietrza jest problemem globalnym, nie tylko regionu. W dużych miastach, takich jak Sosnowiec, jest ono jednak bardziej zauważalne. Niestety - nie sposób uodpornić się na te toksyny, które w perspektywie czasu mogą prowadzić do zwiększenia liczby zachorowań na schorzenia układu oddechowego, sercowo - naczyniowego, a także przyczynić się do wzrostu przypadków alergii (nie tylko wziewnych, ale i krzyżowych). Zanieczyszczenia to nie tylko smog, ale przede wszystkim spaliny. Aby zapewnić sobie ochronę warto zainwestować w profesjonalną wentylację mechaniczną.

Taki system ma przewagę nad formą grawitacyjną. Przede wszystkim wentylacja mechaniczna charakteryzuje się wysoką wydajnością. Ma też szerokie zastosowanie - w zależności od projektu (który do konkretnego przypadku pomagają dopasować nasi eksperci) wentylacja może być zamontowana we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach - czy to biurowych, czy też mieszkalnych. Odpowiednia jakość powietrza wpływa zarówno na samopoczucie, jak i wydajność pracowników. Optymalny system wentylacyjny zapewnia cykliczną wymianę powietrza - pozbawiając go szkodliwych toksyn znajdujących się w atmosferze. Dla wzmocnienia efektu dobrze jest dodać filtry.

Rozwiązaniem pozwalającym na oszczędności - w okresie grzewczym - jest natomiast wentylacja z odzyskiem ciepła. Rekuperacja - zarówno w firmach, jak i mieszkaniach prywatnych - gwarantuje możliwość zmniejszenia kosztów energetyczno-ciepłowniczych nawet o 1/3.

Klimatyzacja - konieczność w czasach globalnego ocieplenia

Klimat umiarkowany jaki znaliśmy powoli odchodzi w niepamięć. Upalne lata stały się codziennością - również w regionie zagłębiowskim. Dzięki profesjonalnie zainstalowanej klimatyzacji można zminimalizować odczuwany w pomieszczeniach dyskomfort. Na rynku mamy obecnie duży wybór systemów klimatyzacyjnych, które można dobrać w zależności od potrzeb oraz metrażu i specyfiki pomieszczenia. Specjaliści z naszej firmy pomogą Państwu zadecydować o odpowiednim rozmieszczeniu jednostek klimatyzacyjnych. Niezależnie od tego, czy wybranym modelem będą najpopularniejsze klimatyzatory naścienne, kasetonowe, typu multisplit czy też rzadziej wybierane systemy przypodłogowe. Dzięki klimatyzatorowi uzyskać można nie tylko powietrze o optymalnej temperaturze. Kontroli podlega również jego wilgotność. Tak jak w przypadku wentylacji tutaj również warto zainwestować w dodatkowe filtry.

Oczywiście zarówno wentylacja jak i klimatyzacja muszą być regularnie poddawane kontroli i serwisowane. Nasza firma świadczy takie usługi na najwyższym poziomie na terenie całego Śląska
oraz Zagłębia. Współcześnie dynamiczny rozwój przemysłu nie stoi już więc na przeszkodzie do cieszenia się czystym powietrzem pozbawionym alergenów.

Mapa miasta Sosnowiec