W Górnośląskim Okręgu Przemysłowym urbanizacja pozostaje na jednym z najwyższych poziomów w Polsce. Jakość powietrza poprzez takie zagęszczenie zaludnienia, a przede wszystkim - infrastruktury - ulega systematycznemu pogorszeniu. Fakt, iż miasto Ruda Śląska od stuleci pozostaje miejscem, w którym dominuje przemysł ciężki niestety nie poprawia sytuacji Rudzian w zakresie dostępu do czystego powietrza. Szczęśliwie współcześnie dostęp do wysokiej jakości systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych nie ogranicza się do głównych miast Polski. Również w Rudzie Śląskiej istnieje możliwość instalacji, a następnie korzystania z usług serwisujących naszej firmy JK Projekt.

Miasto związane historycznie z wydobyciem rud metali - do tego stopnia, że uwieczniono to w jego nazwie - nie hołduje bynajmniej minionym epokom. Przeciwnie - to właśnie w Rudzie Śląskiej świadomość dot. środowiska naturalnego i konieczności jego ochrony jest na tyle wysoka, że na początku 2020 roku Rada Miasta przyjęła "Plan adaptacji Miasta Ruda Śląska do zmian klimatu do roku 2030". Tak dalekosiężne działania nie zmienią oczywiście tego, co dzieje się obecnie. A problemem, jak w każdym innym śląskim mieście, pozostają zanieczyszczenia powietrza i smog. By poradzić sobie z tymi niedogodnościami warto zdecydować się na montaż profesjonalnej wentylacji mechanicznej.

Wentylacja powietrza - dostępna w każdej dzielnicy Rudy Śląskiej
Ruda Śląska - stworzona w 1951 roku z połączenia dwóch miast posiada rozległe tereny. Osiedla mieszkalne są miejscem, gdzie łączą się różne typy zabudowy. Zarówno w wielo- jak i jednorodzinnych domach możliwy jest montaż wentylacji. Co więcej - takie systemy sprawdzą się również w lokalach w bloku, lokalach przemysłowych, biurowcach etc. Każdorazowo warto powierzyć proces projektowania oraz instalacji profesjonalnej ekipie. Wentylacja mechaniczna wykazuje bowiem wysoką efektywność wówczas, gdy jest prawidłowo podłączona (zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców, metrażem lokalu etc.), a także poddawana cyklicznej konserwacji.

Cyrkulacja powietrza, która odbywa się dzięki wentylacji mechanicznej gwarantuje, że również jego jakość będzie na właściwym poziomie. Dodatkowo warto zainwestować w specjalistyczne filtry. Jeżeli interesuje nas natomiast obniżenie (w dłuższej perspektywie) rachunków za ogrzewanie - to można pomyśleć o wentylacji z rekuperacją (która jednakże sprawdzi się bardziej w domach jedno- niż wielorodzinnych).

Klimatyzowany sposób na lato

Ponieważ nasz umiarkowany klimat stopniowo się polaryzuje - i mamy coraz częściej do czynienia z upalnymi latami - zainstalowanie klimatyzacji jest rozważane nie tylko przez właścicieli firm, ale także osoby prywatne. Nic dziwnego - współczesne systemy klimatyzacyjne charakteryzują się prostotą obsługi oraz efektywnością pracy. Można dodatkowo wybierać spośród odmiennych wariantów klimatyzatorów. W zależności od potrzeb, metrażu pomieszczenia, jego charakteru - dostępne są modele naścienne, kasetonowe, typu multisplit, przypodłogowe, precyzyjne, kanałowe. Jak dobrać właściwy model? W tym mogą pomóc eksperci z JK Projekt. Najważniejsze, że zarówno usługa montażu, jak również konserwacji czy naprawy - są dostępne na terenie Rudy Śląskiej. Nasza oferta obejmuje również instalację i konserwację mniej popularnej, lecz zdobywającej ciągle nowych zwolenników metody ogrzewania - pomp ciepła.

Mapa miasta Ruda Śląska