O miejscowości Oświęcim słyszano na całym świecie - niestety na ogół w kontekście koszmaru II wojny światowej oraz funkcjonowania obozu zagłady położonego w tamtejszych rejonach. Tymczasem współcześnie Oświęcim jest rozwijającym się miastem położonym w województwie małopolskim, jednym z najbardziej zaludnionych miast regionu. Dodatkowo Oświęcim jest ważnym węzłem komunikacyjnym - zarówno samochodowym, jak i kolejowym. Przez centrum miasta przepływa Soła, natomiast od północy jego granicę wytycza Wisła. W Oświęcimiu działają różnego rodzaju zakłady przemysłowe - oprócz tego co jakiś czas realizowane są nowe inwestycje. Nierzadko budzą one wątpliwości u ekologów - tak jak budowa instalacji Nowe Dyspersje (produkującej chemikalia) w ubiegłych latach. Położenie w centrum Kotliny Oświęcimskiej, mimo, iż niezwykle malownicze, niestety nie ułatwia sytuacji w zakresie zanieczyszczenia powietrza. Warto jednak zaznaczyć, że obecnie jakość powietrza w Małopolsce staje się kwestią priorytetową  (Program Ochrony Powietrza dla Województwa Małopolskiego) i nawet w cieniu pandemii organizowane są społeczne konsultacje oraz panele poruszające tę tematykę.

Wentylacja - w walce ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza

O trudnościach z oddychaniem w Małopolsce mówi się dużo. Co jednak można zrobić we własnym zakresie? Dzięki firmie JK Projekt mieszkańcy Oświęcimia mogą wziąć sprawy w swoje ręce. Montaż profesjonalnej wentylacji mechanicznej to rozwiązanie optymalne. Nasza firma ma w swojej ofercie nie tylko systemy wentylacji mechanicznej (zarówno te dedykowane do obiektów prywatnych, jak i przeznaczone do zakładów przemysłowych czy instytucji publicznych), ale też wentylację z odzyskiem ciepła. Oczywiście usługa nie sprowadza się jedynie do sprzedaży i montażu - zajmujemy się projektowaniem całej instalacji. Indywidualnie podchodząc do zagadnienia dajemy naszym Klientom pewność, że wentylacja będzie odpowiednio rozmieszczona i będzie funkcjonowała w sposób bezawaryjny, odprowadzając optymalną ilość powietrza. Doskonałym pomysłem jest uzupełnienie systemu wentylacyjnego o specjalne filtry - dzięki którym można jeszcze podnieść jakość powietrza.

Wentylację mechaniczną można instalować niezależnie od tego, z jakim metrażem mamy do czynienia. Wspomniany natomiast wariant wentylacji z odzyskiem ciepła pozwala zredukować koszty ogrzewania w zimie. Każdorazowo bardzo ważne jest to, w jaki sposób zostanie przeprowadzony montaż. Z naszej strony gwarantujemy Klientom pełen profesjonalizm. Dodatkowo wykonujemy usługi serwisowe - które są bezwzględnie istotne, jeśli oczekuje się prawidłowego działania wentylacji przez wieloletni okres.

A co z letnimi miesiącami?

Obok usług montażu systemów wentylacyjnych w katalogu naszych działań znajduje się również projektowanie, instalacja i serwis urządzeń klimatyzacyjnych. Asortyment oferowanych przez nas systemów jest bardzo szeroki i obejmuje modele klimatyzatorów w wariantach najprostszych (naścienne, kasetonowe), jak i tych trudniejszych w montażu (przypodłogowych, typu multi split etc.). Mamy w ofercie jedynie klimatyzatory renomowanych marek - jednakże efektywność ich pracy zależy przede wszystkim od odpowiedniego rozplanowania poszczególnych jednostek. W Oświęcimiu, gdzie upalne letnie dni również potrafią dać się we znaki mieszkańcom, klimatyzacja może być niezwykle przydatnym elementem wyposażenia - zarówno w domu prywatnym, w lokalu handlowym, w biurze czy w placówce instytucji publicznej. Realizujemy zlecenia różnego typu - co istotne za każdym razem podchodzimy do całego procesu w sposób spersonalizowany. Zarówno wentylację jak i klimatyzację warto poddawać okresowej konserwacji - takie usługi również świadczymy, w tym na terenie Oświęcimia.

W kręgu naszych usług znajdują się również: projektowanie oraz montaż pomp ciepła, a także nowość- montaż systemów fotowoltaicznych. Oba te warianty stanowią pewną alternatywę dla klasycznych systemów grzewczych / energetycznych. W przypadku pomp ciepła to są one przydatne zwłaszcza wówczas, gdy dostęp do sieci grzewczej jest utrudniony bądź nieopłacalny. Panele fotowoltaiczne natomiast umożliwiają dostęp do energii odnawialnej i pozwalają na redukowanie wydatków związanych z opłatami za elektryczność bądź też ogrzewanie wody. Oczywiście zarówno pompy ciepła, jak i panele fotowoltaiczne stanowią dość znaczny wydatek w domowym budżecie. Za ich instalacją przemawia jednak szereg argumentów, które można poznać odwiedzając naszą stronę internetową.

Mapa miasta Oświęcim