Śląskie powietrze ? Z odpowiednią wentylacją tak samo czyste, jak w Bieszczadach !

Mysłowice bywają nazywane polskim Manchesterem - z uwagi na unikalne połączenie bogatego życia kulturalnego z dominacją dzielnic przemysłowych. Miasto to stanowi istotną część GOP (górnośląskiego okręgu przemysłowego) i charakteryzuje się dobrą infrastrukturą. Mysłowice graniczą z Katowicami oraz Sosnowcem. Obok zalet położenia w centrum aglomeracji trzeba niestety zauważyć również minusy. Należy do nich niewątpliwie jakość powietrza, na którą wpływ ma funkcjonowanie zakładów przemysłowych, jak również wzmożony ruch samochodowy, silne zurbanizowanie miasta. Jednakże również Mysłowice mogą być doskonałym miejscem do życia - nawet dla osób cierpiących z powodu alergii. Wystarczy uzupełnić dom bądź mieszkanie o profesjonalną instalację wentylacyjną.

Mechaniczna wentylacja, którą proponuje nasza firma (montaż jak również serwis są dostępne na terenie całego Śląska oraz Podbeskidzia) to najlepsze rozwiązanie. Filtry wentylacyjne pozwalają na oczyszczanie powietrza z mikrocząsteczek, spalin, śladowych ilości metali ciężkich i innych szkodliwych substancji. W zamian nadmuchiwane jest powietrze oczyszczone, o odpowiednim poziomie wilgotności. Dodatkowo można zdecydować się na montaż wentylacji z odzyskiem ciepła. Wówczas dodatkową korzyść stanowi to, że koszty związane z ogrzewaniem da się znacząco obniżyć. Rzecz jasna w każdym z przypadków priorytetem pozostaje odpowiednie dopasowanie instalacji do potrzeb - ilości osób zamieszkujących/przebywających w pomieszczeniu, metraż lokalu etc. Nie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku coraz częściej wybieranego urządzenia - do domu czy też do biura, a mianowicie - klimatyzacji.

W pełni regulowana temperatura - luksus, na który Cię stać
Klimatyzacja w prywatnych domach i mieszkaniach przestaje być kuriozum. Co więcej - z uwagi na to, że koszty jej montażu są zróżnicowane - staje się coraz popularniejszym sposobem na letnie upały. Nasza firma ma w swojej ofercie montaż oraz serwisowanie różnych typów klimatyzacji. Od najbardziej powszechnych urządzeń ściennych, poprzez klimatyzatory kasetonowe, aż po klimatyzację podstropową, kanałową czy precyzyjną - szczególnie cenioną w zakładach pracy.
Klimatyzatory naścienne mają niewielkie rozmiary, a ich instalacja przebiega szybko. Mogą być montowane w mieszkaniach prywatnych, ale także w placówkach użyteczności publicznej. Można wybierać spośród modeli regulowanych manualnie, jak i automatycznych, kontrolowanych przy pomocy pilota. Klimatyzatory najnowszej generacji charakteryzuje cichy tryb pracy. W przypadku domów jednorodzinnych, które dopiero są wznoszone, optymalnym rozwiązaniem może być klimatyzacja przypodłogowo-podstropowa. Warto zauważyć, że klimatyzacja może być także elementem grzewczym - uzupełniającym. Z punktu widzenia warunków w regionie - istotniejszą informacją jest jednak fakt, iż klimatyzatory można wzbogacić o dodatkowe filtry powietrza.

Pompy ciepła w Mysłowicach
Poruszając temat pomp ciepła kwestiami, które rozważa się jako priorytetowe pozostają finanse oraz dostępność sieci elektrociepłowniczej. Ponieważ Mysłowice są miastem rozwijającym się i ukierunkowanym na rozwój (również przemysłowy), to większość mieszkańców posiada dostęp do sieci ciepłowniczej. Czy w takiej sytuacji inwestycja (niemała) w pompy ciepła ma rację bytu? Owszem, jednak z innych względów. Pompy ciepła stanowią alternatywę dla tzw. tradycyjnych form ogrzewania. Pozwalają zredukować ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Pompy ciepła mogą być użytkowane jako samodzielny agregat, ale też być uzupełnieniem istniejącej już instalacji grzewczej, czy też instalacji ogrzewającej wodę.

W Mysłowicach usługi z zakresu montażu oraz konserwacji pomp ciepła, ale też klimatyzacyjnych i wentylacyjnych systemów świadczymy w sposób kompleksowy. Dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań gwarantujemy Państwu poprawę jakości życia - poprzez zapewnienie dostępu do czystego, wolnego od alergenów powietrza.

Mapa miasta Mysłowice