Realizacje Katowice

Wybór, montaż i konserwacja wentylacji w Katowicach

Stolica województwa śląskiego to jedno z największych miast w Polsce. Katowice są jednak nie tylko najludniejszym, największym, ale i najbardziej uprzemysłowionym miastem GOP. Takie zagęszczenie zakładów pracy - głównie zaliczających się do przemysłu ciężkiego, bo na terenie miasta znajdują się aż 3 działające kopalnie węgla kamiennego oraz 4 huty - w oczywisty sposób wpływa na jakość powietrza. Dlatego też dla mieszkańców miasta bardzo istotnym jest, by powietrze wewnątrz budynków mieszkalnych i biurowych było odpowiednio wentylowane. Montaż profesjonalnej wentylacji jest koniecznym krokiem również w większych fabrykach. Szczęśliwie na rynku nie brakuje stosownych rozwiązań.

Sprawna i wydajna wentylacja to nie tylko kwestia preferencji, lecz również bezpieczeństwa. Właściwy cykl powietrza musi umożliwiać wydalanie tego, które jest gorszej jakości poza pomieszczenie (np. zawiera spore ilości metali ciężkich etc.), oraz transfer do wnętrza tego pozbawionego zanieczyszczeń czy dwutlenku węgla. Efektywność wentylacji zależy od tego, czy będzie ona profesjonalnie zainstalowana, a następnie poddawana przeglądom. Istotne jest właściwe rozmieszczenie kolejnych elementów systemu oraz weryfikacja ich sposobu pracy. To wszystko mogą zapewnić Państwu nasi specjaliści.

Wentylacyjne urządzenia, które mamy w swojej ofercie, sprawdzają się zarówno w warunkach przemysłowych, jak i w lokalach mieszkalnych. Ciekawą propozycją jest wentylacja z odzyskiem ciepła - o zwiększonej wydajności. Rzecz jasna montaż nie wszędzie przebiega równie bezproblemowo. Najlepiej zdecydować się na niego już w pierwszych fazach adaptowania nowego lokalu do celów użytkowych. Kanały wywiewne oraz nawiewne trzeba umieścić pod stropami bądź w narożnikach - toteż w celach "kosmetycznych" warto pomyśleć zawczasu o zakupie paneli osłonowych. Szczelność montowanych przez nas systemów wentylacyjnych gwarantowana jest przez dodatkową izolację. Zarówno w przypadku prostej wentylacji mechanicznej, jak i tej z odzyskiem ciepła. Nasza firma zapewnia również usługi serwisowe - świadczone także w ramach gwarancji.

Usługi w zakresie montażu i serwisu klimatyzacji w stolicy Górnego Śląska

Katowice, jako jedno z głównych miast Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego są miejscem, w którym chętnie inwestuje się w innowacyjne rozwiązania. W ciągu ubiegłych dekad dominował tu przemysł ciężki i wydobywczy, co miało istotny wpływ na to mikroklimat w aglomeracji oraz spore zanieczyszczenie powietrza. Obecnie parametry te bardzo powoli, ale i sukcesywnie się wyrównują - nie można jednak zapominać, że smog i zanieczyszczenia to problem o zasięgu globalnym. Tymczasem krajobraz gospodarczy Katowic zmienia się - od ponad dekady funkcjonuje Górnośląski Park Przemysłowy, stanowiący skupisko nowoczesnych powierzchni biurowych oraz produkcyjnych i magazynowych, z kolei nieco krócej - Euro-Centrum Park Przemysłowy i Euro-Centrum Park Naukowo - Technologiczny. Zarówno te miejsca pracy, jak również osiedla mieszkalne wybudowane w ostatnich latach w standardowej wersji wyposażone są w klimatyzację bądź klimatyzację połączoną z wentylacją.

Oczywiście usługę montażu takiej instalacji klimatyzującej dobrze jest pozostawić w rękach fachowców. Wbrew pozorom dopasowanie parametrów, odpowietrzanie instalacji freonowej oraz prawidłowe rozmieszczenie jednostek zewnętrznych i wewnętrznych to prawdziwe wyzwanie. Na terenie Katowic możemy Państwu zaoferować w pełni profesjonalne i zindywidualizowane podejście do potrzeb klientów. System musi być dopasowany do warunków panujących w pomieszczeniu, dlatego też zespół naszych pracowników z chęcią pomoże Państwu zdecydować, jaki rodzaj klimatyzacji wybrać. W ofercie posiadamy modele naścienne, kasetonowe, przypodłogowe. Każdorazowo rozmieszczenie urządzeń jest podyktowane uwarunkowaniami takimi jak: wilgotność powietrza, metraż lokalu oraz preferencje usługobiorcy. Urządzenia przez nas oferowane odznaczają się funkcjonalnością, ale również wysokim poziomem estetyki. Gdy zachodzi taka konieczność mogą zostać zabudowane (częściowo) lub okryte specjalnym panelem. Na uwagę w katalogu przeznaczonym dla firm zasługują klimatyzatory typu split, pozwalające na oszczędność oraz zwiększenie ergonomicznych walorów biura.

Ponieważ w mieście, które od dziesięcioleci ukierunkowane jest na rozwój przemysłu trudno o dobrą jakość powietrza warto zdecydować się na klimatyzator z filtrem powietrza. Jego montaż przebiega podobnie, natomiast korzyści są niewspółmierne do poświęconych środków. Naturalnie niezależnie od rodzaju klimatyzacji trzeba pamiętać o jej regularnym serwisowaniu. Nawet tak niezawodne produkty, jak klimatyzatory marek Climagold, Gree czy LG wymagają okazjonalnej konserwacji.

Pompy ciepła - alternatywa dla mieszkańców Katowic

Aglomeracja katowicka charakteryzuje się dużym nagromadzeniem zakładów przemysłowych, ale również obiektów handlowo - usługowych, nowoczesnych biurowców czy osiedli mieszkalnych. Nie można jednak zapominać, że wokół centrum miasta skupione są liczne dzielnice willowe. To właśnie z myślą o nich producenci rozwiązań energetycznych wprowadzili na rynek ekonomicznie opłacalne pompy ciepła. Nasza firma świadczy usługi na terenie Katowic obejmujące zarówno montaż (i pomóc w doborze odpowiedniego modelu), jak i późniejszą konserwację pomp ciepła.

Pompy ciepła to alternatywa dla tradycyjnych form ogrzewania. W dłuższej perspektywie czasu bardziej opłacalna, a z pewnością bardziej przyjazna dla środowiska. Pompy ciepła posiadają dwojaką funkcję - zimą ogrzewają, lecz latem mogą chłodzić powietrze w pomieszczeniach. Produkty marki NIBE czy Hewalex są rozpoznawalne na rynku europejskim jako jedne z lepszych pomp - dzięki naszym usługom mają Państwo możliwość takie urządzenie nabyć. Sposób montażu zależy od typu pompy - która może być osobnym źródłem ciepła (oraz ogrzewania wody użytkowej), jak również systemem wspomagającym istniejącą już instalację. Pompę powinno się dopasowywać do metrażu domu (rzadziej mieszkania) oraz panujących warunków klimatycznych. Ponieważ w naszym kraju panuje klimat umiarkowany, nie trzeba się obawiać, że pompa przestanie funkcjonować przy wyjątkowym upale lub mrozie. Instalacja jest odporna na takie pogodowe anomalie.

Katowice są miastem o metropolitarnym charakterze, toteż obecność różnorodnych usług z zakresu klimatyzacji, wentylacji czy montażu innych instalacji grzewczych jest dla naszej firmy priorytetem. Na instalację pompy ciepła coraz częściej decydują się nie tylko osoby, którym zależy na oszczędnościach (mimo, iż koszt samej pompy zwraca się dopiero po pewnym czasie, to jednak długofalowo - koszty ogrzewania są niższe). Inną grupą są ci, którym zależy na ekologicznym aspekcie całej inwestycji. Niezależnie od motywów - gwarantujemy profesjonalną usługę doradczą, montażową oraz serwisową.

Mapa miasta Katowice