Profesjonalna wentylacja i klimatyzacja w Gliwicach

Gliwice to jedno z bardziej zanieczyszczonych miast Polski. W 2016 roku znajdowało się na 22 miejscu wśród europejskich miast o najwyższym wskaźniku zanieczyszczenia powietrza. Jak wiemy, smog i inne substancje, które wdychamy każdego dnia, mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Gliwice, ze względu na położenie w województwie śląskim, borykają się z problemem zanieczyszczeń, dlatego montaż dobrej jakości wentylacji staje się powoli standardem.

Zanieczyszczone powietrze nie musi stanowić problemu w budynkach - wyjściem z sytuacji jest sprawna wentylacja. Jest to szczególnie ważne w biurach i przestrzeniach użyteczności publicznej, w których często powietrze jest ciężkie i duszne. Dobrze zamontowana wentylacja usprawnia przepływ powietrza i sprawia, że staje się świeże, czyste i przyjemniej się nim oddycha.

Najlepiej wentylację montować w powstającym budynku. Możliwe jest wtedy stworzenie optymalnego projektu. Na tym etapie następuje wybór systemu: czy będzie to wentylacja z odzyskiem ciepła czy wentylacja mechaniczna. Żeby każda z nich spełniała swoje zadanie, konieczna jest odpowiednia ich konserwacja.

Zmiany klimatyczne pociągają za sobą również wzrost temperatury w letnich miesiącach. To sprawia, że konieczne staję się montowanie klimatyzacji zarówno w biurowcach, jak i prywatnych domach. Specjalne filtry w klimatyzatorach wpływają także korzystnie na jakość powietrza, ponieważ zatrzymują niektóre rodzaje zanieczyszczeń. To ważne dla osób z alergiami na przykład na kurz i roztocza.

Mapa miasta Gliwice