Realizacje Bielsko-Biała

Wentylacja , klimatyzacja - montaż i serwis - teraz również w Bielsku - Białej

Region podgórski, jakim jest Podbeskidzie stereotypowo przywodzi na myśl miejsca o dobrej jakości powietrza. Jednak w dobie globalnego problemu zanieczyszczenia, związanego z uprzemysłowieniem oraz postępującą urbanizacją trudno jest w Polsce wskazać miejsca, w których faktycznie atmosfera byłaby pozbawiona metali ciężkich czy smogu. Jedno z większych miast okręgu, jakim jest Bielsko-Biała to najlepszy na to dowód. Zanieczyszczenie środowiska jest tutaj na tyle wysokie, że mądrą decyzją pozostaje montaż profesjonalnego systemu wentylacyjnego - zarówno w lokalach użyteczności publicznej, jak i prywatnych domach czy mieszkaniach.

Źródła zanieczyszczenia powietrza w Bielsku - Białej nie odbiegają od ogólnopolskich standardów. Zaliczane są do nich m.in. kotłownie miejskie, ale i indywidualne kotłownie węglowe czy gazowe, sąsiedztwo większego okręgu przemysłowego (GOP), zakładów przemysłowych oraz ruch pojazdów samochodowych. Ponieważ wskaźniki zanieczyszczenia powietrza są wysokie - dbanie o jego jakość w pomieszczeniach to logiczna konsekwencja tego stanu. Wentylacja mechaniczna proponowana przez naszą firmę jest w stanie zagwarantować optymalne warunki w lokalach, bez względu na ich rozmiary. Dobór ilości oraz rozmieszczenia urządzeń wentylacyjnych jest rozstrzygany indywidualnie.

Wentylacja występuje w kilku wariantach, do najczęściej wymienianych należą wentylacja grawitacyjna oraz mechaniczna. Przewaga tej drugiej w tym zestawieniu jest łatwa do zauważenia. Wentylację mechaniczną można zamontować zarówno w biurach, zakładach przemysłowych, jak i w blokach mieszkalnych czy domach jednorodzinnych. System taki pracuje dużo bardziej efektywnie niż wersja grawitacyjna. Powietrze podlega cyklicznej wymianie - a co za tym idzie - zanieczyszczenia z wewnątrz pomieszczenia są usuwane, a powracające powietrze jest dobrej jakości. Dodatkowym elementem, w jaki warto wentylację wyposażyć pozostają specjalistyczne filtry. Innym rodzajem wentylacji, na który decyduje się coraz większa liczba użytkowników jest wentylacja z odzyskiem ciepła, dzięki której można nie tylko poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, ale również zredukować koszty ogrzewania. Każdorazowo jedną z najważniejszych kwestii pozostaje prawidłowy montaż, czyli rozplanowanie, jak rozmieszczone będą centralny ośrodek wentylacji, jak i kanały wentylacyjne oraz przewody łączące. Instalacja wentylacji, jak i klimatyzacji to procesy skomplikowane - warto powierzyć je profesjonalistom. Podobnie rzecz przedstawia się w przypadku okresowego serwisowania systemów.

Klimatyzowane wnętrza - luksus w zasięgu ręki

W Bielsku - Białej statystycznie mierzone średnie temperatury są na umiarkowanym poziomie. Coraz częściej jednak dominującą cechą klimatu pozostają ekstremalne sytuacje, w których letnie upały nie pozwalają na normalne funkcjonowanie, a zimowe mrozy skutecznie obniżają jakość życia w tym okresie. Rozwiązaniem tego problemu, z którym styka się coraz większa ilość ludzi na całej planecie, pozostaje montaż klimatyzatora.

Dawniej wyznacznik luksusu - dziś coraz częściej standard. I to nie tylko w budynkach użyteczności publicznej. Klimatyzatory w prywatnych mieszkaniach i domach jednorodzinnych są w Bielsku - Białej coraz bardziej powszechne. Oczywiście montaż takiego systemu nie należy do najłatwiejszych - dlatego warto polegać w tej dziedzinie na fachowcach. Uwzględniają oni, jeszcze przed procesem instalacji, indywidualne zapotrzebowanie oraz warunki panujące w pomieszczeniu. Wybór spośród klimatyzatorów naściennych, kasetonowych oraz przypodłogowych jest konsultowany z klientem. Rozmieszczenie klimatyzatorów jest dopasowywane do metrażu lokalu - jeśli wnętrze jest bardzo przestronne dobrym rozwiązaniem pozostają klimatyzatory typu multisplit pozwalające kontrolować temperaturę w kilku pomieszczeniach, z gwarancją wydajnej pracy. Systemy klimatyzacyjne składają się z jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznych. Taka forma pozwala zapewnić szczelność, a co za tym idzie oszczędność energii przy użytkowaniu. Nowoczesny klimatyzator nie tylko chłodzi (lub w zależności od potrzeb, ogrzewa) powietrze, ale i wpływa na jego jakość dzięki filtrom oczyszczającym. Dzięki temu nawet osoby cierpiące z powodu coraz częściej występujących alergii wziewnych mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Nawet najlepszej jakości klimatyzatory renomowanych marek muszą być cyklicznie konserwowane - szczęśliwie na terenie Bielska - Białej nasza firma świadczy usługi serwisowe.

Pompy ciepła - ekstrawagancja czy norma?

Bielsko - Biała jest miastem, w którym prężnie działa przemysł - również ten energetyczny. Jednak mimo obecności elektrociepłowni coraz więcej osób decyduje się na montaż pompy ciepła w swoim domu. Dostarczanie energii cieplnej i elektrycznej w ten sposób obniża koszty eksploatacji. W ostatecznym rachunku istotne jest również to, że z takiego rozwiązania płyną korzyści nie tylko natury ekonomicznej, ale i ekologicznej. W regionie podgórskim w związku z rosnącym zanieczyszczeniem środowiska zwiększa się również świadomość, że jego ochrona jest koniecznością.

Pompy ciepła mogą być stosowane zarówno jako źródło grzewcze jak i chłodzące pomieszczenie. Dodatkowo pompy służą do ogrzewania wody użytkowej. Ich zaletą jest to, że pracy nie przeszkadzają ujemne temperatury. Na terenie Bielska - Białej możliwy jest profesjonalny montaż pomp ciepła znanych marek przez naszą firmę - pierwszym krokiem pozostaje wybór właściwego typu instalacji. W zależności od warunków i potrzeb użytkowników instalowane są pompy typo szeregowe, ale też pompy stanowiące dodatkowy element systemu grzewczego (np. kotła).

Samodzielny montaż pomp jest niezwykle skomplikowanym zadaniem, stąd - dobrze zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców. To samo dotyczy kwestii konserwacji, która powinna odbywać się cyklicznie. Pompy ciepła przy odpowiednim użytkowaniu i konserwacji są wieloletnim rozwiązaniem - w związku z tym ich cena powinna być rozważana w szerszej perspektywie. Warto skonsultować ostateczny koszt montażu w indywidualnej formie.

Mapa miasta Bielsko-Biała