Klimatyzatory w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach coraz częściej stają się standardem. Klimatyzacja ścienna jest wybierana najczęściej z uwagi na ich niewielkie gabaryty oraz szybki montaż.

Wiodący producenci, tacy jak m.in. LG czy Gree od lat udoskonalają systemy klimatyzacyjne tak, by z szerokiego wachlarza produktów klient mógł wybrać urządzenie o optymalnej mocy chłodniczej. Czynnikami determinującymi pozostają zarówno metraż pomieszczenia, jak i jego przeznaczenie. Klimatyzatory ścienne znajdują zastosowanie zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i biurowych, a także w magazynach. Przy wyborze urządzenia warto kierować się jednak dodatkowymi elementami. Ilość okien, sprzętów RTV lub AGD, nasłonecznienie, ilość osób przebywających na ogół w pomieszczeniu - na wszystko to należy zwrócić uwagę. Klimatyzatory ścienne cechuje wysoka wydajność, ale i cicha praca.

Instaluje się je z reguły blisko sufitu. Dominują modele zautomatyzowane, temperaturę i cyrkulację powietrza można kontrolować przy pomocy pilota. W modelach najnowszej generacji istnieje również opcja zaprogramowania nawiewu tak, by powietrze było schładzane we wszystkich kierunkach. Klimatyzator ścienny sprawdza się nie tylko w upalne dni. Jego montaż w mieszkaniu, pokoju hotelowym czy biurze to dobra decyzja także z uwagi na filtrujące właściwości, tak przydatne przy coraz powszechniejszych alergiach wziewnych. Wszystkie modele mają funkcję chłodzenia oraz grzania, dzięki czemu przy ujemnych temperaturach mogą zastępować centralne ogrzewanie.

 

klimatyzacja ścienna

Obecne urządzenia klimatyzacji ściennej są projektowane w nowoczesnym designie tak aby można było je dopasować do każdego wnętrza zarówno eleganckiego, klasycznego czy wyszukanego – niepowtarzalnego.

Klimatyzatory posiadają wiele automatycznych funkcji jak na przykład oczyszczanie powietrza z nieprzyjemnych zapachów jak i różnych zanieczyszczeń jak kurz, włosy, roztocza czy zarodki pleśni.

Obecne klimatyzatory ścienne są sterowane za pomocą pilota bądź dzięki nowoczesnym technologiom - zdalnie za pomocą Smartphona.

Działamy na terenie miast: