Idzie lato - czas pomyśleć  o klimatyzacji

Mimo, iż Polska znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego, to w wyniku globalnego ocieplenia latem temperatury wkraczają w sferę tropikalną. W związku z tym jakość powietrza również może pozostawiać wiele do życzenia. To źródło zmartwień nie tylko cierpiących na choroby układu oddechowego, ale również osób starszych oraz małych dzieci. Bardzo wysokie temperatury - jeżeli nie zachowa się odpowiedniej ostrożności - mogą przyczyniać się do rozwoju infekcji, odwodnienia, a nawet problemów z układem krążenia czy sercem. Dla korzyści zdrowotnych i nie tylko warto rozważyć montaż klimatyzacji. Jakie są jego koszty oraz jak przedkładają się one na korzyści?

Dlaczego warto wyposażyć mieszkanie / dom w klimatyzację ?

Dobre samopoczucie, brak alergenów w powietrzu, prosta obsługa - klimatyzatory najnowszej generacji są w stanie wszystko to zapewnić użytkownikom. Klimatyzatory nie tylko pozwalają kontrolować temperaturę w pomieszczeniach. Ich dodatkową funkcją, szczególnie przydatną dla osób o wysokiej wrażliwości na alergeny oraz mających problemy z pracą układu oddechowego, jest filtrowanie powietrza. Szkodliwe cząstki są wyłapywane - nie trzeba więc obawiać się roztoczy czy pyłów. Klimatyzatory mogą być wyposażone również w jonizator, dzięki czemu wilgotność powietrza jest na optymalnym poziomie.

Mówiąc o wpływu środowiska na zdrowie człowieka warto wspomnieć również o pewnych nieprawdziwych informacjach na temat klimatyzatorów, z jakimi można się spotkać w Internecie czy prasie. Klimatyzatory wbrew tym obiegowym opiniom nie mają negatywnego wpływu na układ oddechowy i nie powodują większej podatności na infekcję. Wszystko zależne jest tutaj od sposobu użytkowania. A w przypadku profesjonalnych klimatyzatorów oferowanych przez naszą firmę - obsługa takiego systemu jest wręcz dziecinnie łatwa.

Ile trzeba zainwestować ?
Czynnikiem, który dla wielu osób stanowi przeszkodę są domniemane koszty montażu klimatyzacji. Teoretycznie instalacja profesjonalnego systemu stanowi znaczny wydatek - niemniej warto mieć na uwadze, że jest to wieloletnia inwestycja, która pozwala również na obniżenie innego rodzaju kosztów (np. związanych z ogrzewaniem). Szacunkowo w prywatnym domu czy mieszkaniu koszt montażu klimatyzacyjnego systemu zamyka się w kilku tysiącach złotych - kwota ta może być znacznie niższa w przypadku montażu klimatyzatora ściennego, bądź wyższa - jeśli zdecydujemy się na instalację klimatyzacji podłogowej. Wiele zależy tutaj od warunków, jak również tego, w jakim czasie decydujemy się na uzupełnienie wnętrza o ten element. Klimatyzatory podłogowe najlepiej jest montować na etapie wznoszenia domu bądź też przy remoncie generalnym. W przypadku klimatyzatorów naściennych lub kasetonowych (wielokrotnie droższych, lecz posiadających szereg innych zalet) - nie są konieczne daleko idące ingerencje w konstrukcję lokalu.

Podsumowując - montaż klimatyzatora - to najprostszy sposób na zapewnienie w domu/ mieszkaniu warunków optymalnych pod względem temperatury oraz higroskopijności. Po stronie korzyści znajduje się również ogólnodostępność tego rozwiązania, a co za tym idzie - brak trudności związanych z usługami serwisowymi. Coraz częściej klimatyzacja staje się powszechna w domach mieszkalnych. Popularność systemy zawdzięczają również nowoczesnemu designowi, eko - przyjazności, jak również funkcjonalności. Klimatyzatory mogą być użytkowane nie tylko upalnym latem - również wówczas, gdy temperatury są na umiarkowanym poziomie dzięki właściwej instalacji można zapewnić sobie i domownikom optymalny przepływ powietrza o lepszej niż dotychczas jakości.